x
Değişim, Garanti ve İade Koşulları

GARANTİ VE İADE KOŞULLARI


Tüm alışverişlerinizde 14 gün içerisinde iade & 30 gün içerisinde değişim hakkınız bulunmaktadır.


Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde %100 Orjinal Lescon garantisindedir.

Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için, siparişlerinizi kargo teslimatı esnasında mutlaka kontrol ederek alınız. Size ulaşan siparişlerinizde, herhangi bir hasar gördüğünüzde, kargo görevlisinin hasar tutanağı tutmasını sağlayınız ve ürünü teslim almayınız. 0850 450 10 50 no.lu hattımızı arayarak, müşteri ilişkileri yetkilimizle durumu paylaşınız.

Siparişlerinizin sorunsuz teslimi sonrasında, ürün üzerinde yapılan her türlü değişiklik, ürünün deforme olması, üretilmiş olduğu spor branşının dışında kullanılması, kullanım talimatlarına uyulmaması, ürünün orijinal dizaynının bozulması gibi durumlarla tarafımıza ulaştırılacak ürünler garanti kapsamında değerlendirilmeyecektir.

Siparişlerinizi iade süresi içinde tarafımıza gönderdiğiniz takdirde gerekli kontroller yapılacak ve stoklarda bulunması halinde ürün/ürünlerin değişim işlemi yapılacaktır.
www.lescon.com.tr internet mağazamızdan almış olduğunuz ürünleri, ürüne ait faturanızla birlikte, size en yakın Lescon mağazasına giderek,  başka Lescon ürünleri ile değiştirebilirsiniz. Değişim işlemlerinizde alacağınız yeni ürünün tutarı minimum iade edeceğiniz ürün tutarına denk olmalıdır.

Ürün Değişim &İade Koşulları

İnternet alışverişlerinde yasal iade süresi olan 14 gün içinde, kullanılmamış, orijinal ambalaj ve kutusuna zarar gelmemiş, tam ve eksiksiz olarak gönderilecek olan ürünler değişim/ iade kapsamında değerlendirilmektedir.

Bu kapsamda değerlendirilmek üzere gönderilen ürünlerin, ilgili e-arşiv faturasının, iade bölümleri doldurularak ve imzalanarak gönderilmesi gerekmektedir. Şekil şartlarına uymayan gönderilerin değerlendirilmeleri kanuni zorunluluklardan dolayı yapılamamaktadır.

Mayo, çorap, iç çamaşırları gibi Hijyenik ve baskı işlemi yapılmış özellikli durumlara sahip olan ürünlerimizin değişim ve iadesi kesinlikle kabul edilememektedir.

Değişim ve İade işlemlerinizle ilgili kargo gönderimlerinizi, Aras kargo Şubeleri aracılığıyla,( Firma adı “Lescon” olarak belirtmek kaydıyla ) ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Aras kargo ile gönderilmeyen değişim ve iade talepleri ile ilgili kargo ücretleri tarafınıza aittir. Sorumluluk firmamız tarafından kabul edilmemektedir. Değişimi kabul edilen ürünlerinizin, tarafınıza gönderilmesi durumunda kargolarınız karşı ödemeli yani alıcı ödemeli olarak sevk edilmektedir.

Yukarıda detayları belirtilen şartlara uymayan değişim ve iadeler kesinlikle kabul edilmemektedir.

Ürünlerimin Para İadesi Ne Zaman ve Ne Şekilde Yapılır?

Gerekli kontrol işlemleri tamamlandıktan, sitemiz de siparişinizle ilgili “İptal Edildi” mesajı görüntülendikten sonra, tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız banka hesabınıza tarafımızdan iade edilmektedir. Havale& Kredi kartı iade işlemleri, maksimum 10 iş günü içinde yapılmaktadır. Banka, kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda kartınızın bağlı olduğu bankanızın kredi kartı servisini aramanız gerekmektedir. Taksitli satışlara istinade yapılan iadeler, bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır. Bu durumda, firmamızın herhangi bir tasarrufu bulunmamaktadır.

Ayrıca iade işlemlerinizle ilgili kargo bedelinin iadesi yapılmamaktadır.

Ürünlerimi Hangi Adrese Göndermem Gerekiyor?

İade ve değişim ürünlerinizi aşağıdaki adrese göndermeniz gerekmektedir.

İkitelli OSB Mahallesi, Hürriyet Bulvarı,
Deparko San.Sitesi, Deparko Sokak
No:1/11 Başakşehir 34306 / Istanbul 
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.